Biyom Çevre Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

Hizmetlerimiz

“Gelecek Nesillere Yaşanılır Bir Dünya Bırakmak için Çalışıyoruz”

Çevre Yönetimi

Çevre yönetimi hizmetimizle öncelikle; yasal zorunlulukların ötesinde işletmelerde verimlilik esasına dayalı, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir ekonomik koşullar sağlayabilmek için tüm paydaşlarımızla iş birliği halinde çalışıyoruz. 

Çevre İzin/Lisans

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Ek-1 ve Ek-2 Listesi’nde yer alan tesislere çevre danışmanlığı hizmetini sunuyoruz; bu danışmanlık hizmetini yönetmelikle belirlenen sınırların altında olmamak üzere, arttırabiliyor ya da Çevre mühendisi (çevre görevlisi) istihdamı modeline çevirerek hizmetimizi daha da geliştirebiliyoruz.

Çevre danışmanlık hizmeti kapsamında olmayan tesislerde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) görüşü, çevre izni kapsam dışı/muafiyet yazılarının alınması, entegre çevre bilgi sistemi kayıtlarının yapılması gibi hizmetleri de sunabilmekteyiz.

Atık Yönetimi

Atık Yönetimi, atığın kaynağında azaltılması, özelliğine göre ayrılması, toplanması, geçici depolanması, ara depolanması, geri kazanılması, taşınması, bertaraftı ve bertaraf işlemleri sonrası kontrolü ve benzeri işlemleri içeren bir yönetim biçimidir.

Arıtma Tesisi Tasarımı

Bünyemizde yer alan geniş mühendis kadrosuyla, standart uygulamaların ötesine geçerek, müşteri ihtiyaçlarına, mevzuat ve kanunlara uygun, ekonomik arıtma çözümleri üretmekteyiz. Bu çözümlerin projelendirilmesinden kurulumuna ve devreye alınmasına kadar tam hizmet sunup; satış sonrası servis ve bakım desteğiyle daima müşterimizin yanında yer almaktayız..

Arıtma Kimyasalları

Ürün yelpazemizde bulunan ürünler yüksek performanslı polielektrolitler ( flokülantlar) , organik koagulantlar , köpük kesiciler , renk gidericiler ve demülsifiyerlerden oluşmaktadır. Ürünlerimiz ve teknik kadromuz ile atıksu ve içmesuyu arıtma tesislerinde meydana gelebilecek her türlü işletmesel problemlerin üstesinden gelmek ve verim yüzdesini arttırmak garantimizdir.

Peyzaj Proje Tasarım

Peyzaj proje hizmetimiz, alanda yapılacak olan ön çalışma ile başlar.Bu noktada müşterilerimizin istekleri not alınır. Proje alanı verileri (iklimsel özellikler, ölçümler, toprak yapısı, kullanım amacı vb) belirlendikten sonra tasarım ve görsellerin çalışmalarına başlanır.Müşterilerimizin istekleri ile alanda uygulanabilecek çalışmaların optimumu tarafımızca belirlenir. 2D Autocad avan (ön) proje çalışmalarımız, Photoshop görselleri ile desteklenerek sunuma hazır hale getirilir. Sunum sonrası, yapılacak değişiklikler varsa tamamlanır ve kesin proje çalışması bitirilir.

LPG Sorumlu Müdürlük

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (Lpg) Piyasası Eğitim Ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği kapsamında Akaryakıt İstasyonunuzu veya Dolum Tesisinizi yasal mevzuatlar kapsamında standartlara uygun hale getiriyoruz.

Ne Yapıyoruz?

Çevre Mühendisliği

Uzman ekibimizle ihtiyaç duyacağınız resmi izin, lisans veya ruhsat işlemleri büyük bir titizlik ve profesyonellikle takip edilerek neticelendirmekteyiz

Arıtma Tesisi Tasarımı

Atıksu arıtma sistem dizaynları Biyom'un uzman mühendis kadrosu tarafından başta kaliteli yönetim prensibi göz önüne alınarak verimli, ekonomik ve uzun ömürlü olarak tasarımlanır.

Peyzaj Proje Tasarım

Uzman yöneticileri, deneyimli kadrosu ile bir çok büyük projeye imza atmış bulunan firmamız “DAHA YEŞİL BİR DÜNYA” arzusunu yerine getirebilmek amacıyla, tüm bilimsel ve teknolojik imkanlarımızla sizlere hizmet vermekten gurur duymaktadır…

Atık Yönetimi

Firmalarımızla yaptığımız çalışmalarla, çalışanların çevre bilinci geliştirerek Entegre Atık Yönetimini uygulayarak çevreye katkı sağlamaya devam etmekteyiz.

Arıtma Kimyasalları

Firmamız arıtma tesislerinde kullanılacak doğru kimyasalların optimum dozajlarda kullanılması için gerekli laboratuar çalışmasını yaparak bunları belirler.

LPG Sorumlu Müdürlük

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları(LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği kapsamında, Akaryakıt İstasyonunuzu veya Dolum Tesisinizi yasal mevzuatlar kapsamında standartlara uygun hale getiriyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin Bize Yazın...

Çevre Yönetimi Hizmeti, ÇED Görüşü, Atık Yönetimi,Arıtma Tesisi İşletimi, Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Translate »